چقدر برندهای مواد شوینده داخلی را می شناسید؟

چندین سال است که در کنارمواد شوینده ایرانی ،برندهای خارجی نیز به چشم می خورد .اکثر این برندها از کشورهای اروپای غربی وارد ایران می شوند و قیمت های آنها در مقایسه با محصولات مشابه ایرانی بیشتر است .هند ،بلغارستان ،ترکیه و یونان برخی  از کشورهای صادر کننده مواد شوینده به کشور ایران هستند  . در کنار این گروه از مواد شوینده وارداتی ،محصولاتی با کیفیت پایین ،از کشورهای چین و بنگلادش به ایران وارد می شوند که به گفته متخصصین پوست و مو  استفاده از آنها  حتی ضررهایی هم می تواند  داشته باشد .بنابراین انتخاب مواد شوینده با کیفیت  در چنین بازاری از اهمیت بالایی برخوردار است .در ادامه با برخی از برندهای داخلی مواد شوینده آشنا می شویم.

 • شرکت سمبل شیمی

این شرکت در شهر قزوین فعالیت دارد .تولید کننده انواع شوینده از قبیل پودر دستی ،پودر ماشین لباسشوی و مایغ ظرفشویی با برندنیومکس و تحت لیسانس آلمان است. شرکت سمبل شیمی همچنین  دارای 20 سال تجربه در زمینه تولید محصولات آرایشی بهداشتی و شوینده است.

برند مواد شوینده

 • شرکت گلتاش

این شرکت در سال 1361 با نام شرکت آرایشی و بهداشتی گلتاش (با مسئولیت محدود)در استان اصفهان  ثبت شد و سپس در سال 1374 توسط سهامداران قبلی و شرکت پاکسان خریداری و ابتدا به سهامی خاص و سپس به سهامی عام تبدیل شد.این شرکت در زمینه تولید انواع مواد و محصولات شوینده و پاک کننده بهداشتی ،آرایشی و مواد صنعتی مرتبط فعالیت دارد.نماد این شرکت در بورس اوراق بهادار “شکل” است .در حال حاضر به تولید انواع خمیردندان،مایع دستشویی،شامپو،صابون های بهداشتی،نرم کننده موی سر ،کرم،ژل ضد عفونی کننده دست مشغول است.

برند مواد شوینده

 • تولیدی بهداشتی معجزه

معجزه در زمینه تولید کننده محصولات شوینده فعالیت دارد و کارخانه ی آن در شهر قزوین قرار گرفته است .از محصولات آن می توان به انواع شامپو (بچه،برای موهای چرب،برای موهای خشک،فرش و موکت)،پاک کننده دیوار و سطوح ،شیشه شوی ،مایع ظرفشویی و … نام برد.

 • پارس فاروس

کارخانه آن در جاده ورامین واقع شده است و از محصولات این شرکت می توان به پاک کننده غیر اسیدی آریا،پودر رختشویی آریا،پودر ماشین لباسشویی آریا ،شیشیه پاک کن آریا،مایع ظرفشویی آریا،شیشه پاک کن فاروس و … نام برد.

 • صابون سازی پیروز

از جمله محصولات این شرکت پودر ماشین لباسشویی پیروز،صابون بهداشتی حاوی روغن زیتون پیروز ،صابون بهداشتی دست و صورت پیروز و … است .کارخانه آن در تبریز قرار دارد.

برند مواد شوینده

 

 • طراوت

کارخانه  شرکت طراوت در تبریز قرار دارد .محصولاتی این شرکت شامل پودر صابون لباسشویی طراوت،شامپو بدن طراوت،صابون بچه طراوت،انواع صابون ،مایع دستشویی طراوت،مایع ظرفشویی طراوت و … است.

برند مواد شوینده

 • کف ساز شرق

تولید کننده محصولاتی از قبیل پودر صابون لباسشویی مری،صابون حمام و دستشویی مری،صابون رختشویی مری ،شامپو حاوی عصاره حنا برای موهای معمولی میامی ،شامپو حاوی عصاره سدر برای موهای معمولی میامی و … است .کارخانه کف ساز شرق در مشهد قرار دارد.

 

برند مواد شوینده

 

 

 • گهر پاک اصفهان

گهر پاک اصفهان تولید کننده محصولات شوینده ای مثل پودر ماشین لباسشویی پیکر،پودر صابون لباسشویی پیکر،صابون حاوی عصاره سدر پیکر ،صابون حمام و دستشویی پیکر ،صابون دستشویی و حمام حاوی عصاره رزماری پیکر و … است .کارخانه این تولید کننده مواد شوینده در اصفهان قرار گرفته است.

 • آرای شیمی

تولید کننده محصولاتی نظیر پودر صابون نوع آرایشی آهار،پودر صابون نوع بهداشتی آهار ،صابون بچه آهار ،صابون رختشویی آهار و … است.

 • پاک مه وش

پاک مه وش تولید کننده محصولات شوینده ای از قبیل پودر فشرده قالبی مهوش ،شامپو برای موهای چرب مهوش ، شامپو فرش و موکت مهوش ،مایع ظرفشویی مهوش ، نرم کننده موی سر مهوش می باشد .کارخانه پاک مه وش در قم قرار دارد.

 • گل کف

از محصولات این تولید کننده می توان به پودر فشرده قالبی نیمروز،صابون رختشویی هیلا،قالب فشرده دترجنت هیلا اشاره کرد.کارخانه گل کف در سمنان واقع شده است.

 • سید علی و سید حسین طباطبایی

تولید کننده محصولاتی مثل پودر فشرده قالبی دترجنت گل نرگس ،صابون حمام و دستشویی گل نرگس ،صابون رختشویی بر پایه روغنهای گیاهی گل نرگس ،مایع سفید کننده گل نرگس و … می باشد .کارخانه آن در قم قرار دارد.

 

برند مواد شوینده

 • شیمیایی بهداد

این شرکت از شرکت های زیر مجموعه گروه مهدتاژ است که در سال 1363 به ثبت رسید.از دلایل  مهمی که این شرکت به بزرگ ترین تولید کننده و شوینده بهداشتی خاورمیانه تبدیل شده است ، بهره گیری از جدید ترین فناوری ها ،آزمایشگاه پیشرفته و واحد تحقیق و توسعه کارآمد است.شرکت شیمیایی بهداد تولید کننده محصولات شوینده از قبیل پودر رختشویی با دست تاژ ،پودر لباسشویی دو منظوره تاژ،پودر لباسشویی دو منظوره تاژ،پودر ماشین لباسشویی تاژ،مایع پاک کننده سطوح تاژ،مایع دستشویی تاژ ،مایع ظرفشویی تاژ طلایی ،شامپو برای موهای خشک روژان ،مایع جرم گیر صاف ،مایع لباسشویی مخصوص پارچه های مشکی مشکین تاژو … است .کارخانه آن در جاده بوئین زهرا واقع شده است.

برند مواد شوینده
نرم کننده حوله و لباس تاژ
 • لیما شیمی

لیما شیمی تولید کننده محصولات شوینده ای از قبیل پودر فشرده دترجنت ژف، شامپو برای موهای چرب ژف، شامپو برای موهای خشک ژف،شامپو برای موهای معمولی ژف و صابون رختشویی بر پایه روغنهای گیاهی ژف است.کارخانه این برنددر سمنان قرار دارد.

 • کندر

تولید کننده محصولات شوینده ای از قبیل پودر کف شوی آ ب ث،پودر لباسشویی آب ث ،پودر ماشین لباسشویی آ ب ث،پودر رختشویی با دست آ ب ث،پودر ماشین لباسشویی پونل و خمیرداندان پونل است.کارخانه کندر در شهرک صنعتی قرار گرفته است.

برند مواد شوینده

 • کیمیای ایران

کارخانه  کیمیای ایران در جاده اصفهان شیراز قرار دارد .این کارخانه تولید کننده محصولات شوینده با برندگلپاد است .از جمله محصولات این کارخانه پودر کف شوی گلپاد،مایع سفید کننده گلپاد ،مایع ظرفشویی گلپاد،شامپو ویتامینه گلپاد ،مایع ظرفشویی ضد باکتری گلپاد و … است.

 

 • محصولات بین المللی پارس

تولید کننده محصولات شوینده از قبیل پودر لباسشویی بانو،پودر ظرفشویی بانو ،پودر مشاسین لباسشویی پارسیان،پودر ماشین لباسشویی عاج ،مایع ظرفشویی عاج و … است .کارخانه آن در جاده مخصوص کرج قرار گرفته است.

برند مواد شوینده

تولی پرس

تولی پرس تولید کننده محصولات شوینده متنوعی از قبیل پودر ماشین لباسشویی آبشار،محلول شیشه شوی پیدا،پودر رختشویی تک،مایع ظرفشویی جام ،پودر ماشین لباسشویی حاوی آنزیم جام و … می باشد .محصولات این کارخانه که در شهر قزوین قرار دارد را با برندهای آبشار،پیدا،تک،جام،دریا،هاله،موج،شوما و دیشاین می توان شناخت.

برند موادد شوینده

 • مهرانفر

مهرانفر از دیگر تولید کننده های محصولات شوینده است که برندهای آریز،طاس ،لیلک را برای محصولات خود برگزیده است .کارخانه آن در گرمسار قرار دارد .برخی از محصولات آن شامل پودر ماشین لباسشویی آریز،شامپو بچه آریز ،شامپو برای موهای معمولی آریز،پودر ماشین لباسشویی طاس ،شامپو برای موهای خشک با عصاره گیاهی لیلک و … است.

 • هنکل پاک وش

این شرکت در سال 1354 تاسیس شد.در سال 1381 به خانواده شرکت بین المللی هنکل آلمان پیوست.نکته جالب این است که 60درصد از سهام این شرکت توسط هنکل آلمان خریداری شد و بعنوان اولین سرمایه گذاری با اکثریت خارجی در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شد و در اردیبهشت همان سال بود که نام خود را به” هنکل پاک وش “تغییر داد .این شرکت تولید کننده محصولاتی مثل پودر کف شوی پاک،مایع لباسشویی مخصوص دست و ماشین های نمیه اتوماتیک پاک،پودر ماشین لباسشویی نیکا ،مایع ظرفشویی  کنستانتره نیکا ،مایع لباسشویی وش ،نرم کننده حوله و لباس وش و .. است .این محصولات در کارخانه ای در ساوه تولید می شود.

برند مواد شوینده

 

 • گلرخ شیمی

گلرخ شیمی تولید کننده محصولات شوینده با برندرخسار است .کارخانه ای که محصولات گلسار تولید می شود در جاده آبعلی قرار گرفته است .از جمله محصولات آن می توان به سفید کننده معطر رخسار،شامپو بچه رخسار،شامپو حاوی عصاره بابونه رخصار ،شامپو ویتامینه رخسار و دیگر مواد شوینده ای مثل شیشه پاک کن،مایع دستشویی،مایع ظرفشویی اشاره کرد.

 • پاک طوس

پاک طوس تولید کننده محصولاتی از قبیل شیشه پاک کن،مایع اسیدی پاک کننده ،مایع سفید کننده،مایع ظرفشویی است .تمامی محصولات خود را با برند“فرتوس” به بازار عرضه می کند .کارخانه پاک طوس در مشهد است.

 • تعاونی تولیدی فن آوری شیمیایی گیلان

برنداین تعاونی “جیگا” است . محصولاتی نظیر شیشه شوی،مایع اسیدی پاک کننده ،مایع سفید کننده و مایع ظرفشویی تولید و به بازار عرضه می کند.

 • تولیدی گل پسند بابل

کارخانه تولیدی گل سنگ بابل در مازندران قرار گرفته است و محصولاتی که توسط این تولیدی ساخه می شود شامل شیشه شوی،مایع اسیدی پاک کننده ،مایع سفید کننده است .محصولات گل پسند بابل با برند“گل سنگ “در بازارعرضه می شود.

برند مواد شوینده

 

 • فاربن

شرکت فاربن تولید کننده محصولاتی مثل  شامپو رنگ و رنگ مو با آمونیاک زیر 1% می باشد.

برند مواد شوینده

 • پاکسان

این شرکت در همگروه با شرکت های کلتاش ،ساینا،مروارید،هامون،آلی شیمی قم به تولی محصولات بهداشتی ،صنعتی و شوینده می پردازد.از جمله محصولات این شرکت می توان به پودر های ماشین با برندسپید ،پودرهای دستی با برندکیمیا ،برف و ارکید ،صابون با برندهای گلنار،سیو،عروس ،شامپو با برندهای شبنم،ارکید و سیو ،خمیردندان با برندهای نسیم و پونه،مایع ظرفشویی با برندهای گلی،برف،پریمکس،ارکید و کیمیا اشاره کرد .این شرکت در سال 1341  تحت عنوان شرکت تولیدی پاک کن ثبت شد .هشت سال بعد به شرکت سهامی خاص پاکسان تغییر نام یافت .

برند مواد شوینده

 • شرکت صنعتی و بازرگانی صحت

این شرکت در سال 1335 تاسیس شد .جزء اولین شرکتهای تولید کننده شامپوهای گیاهی در کشور است . محصولات این شرکت به کشورهای  عربی مثل عمان،کویت، و دیگر کشورهای همسایه  مانند افغانستان،پاکستان ،تاجیکستان و آدربایجان صادر می شود .از جمله محصولات این شرکت شامپو،نرم کننده،مایع دستشویی،مایع ظرفشویی،مایع سفید کننده و ضد عفونی کننده،کرم های مرطوب کننده و خمیردندان می باشد.

برند مواد شوینده

 • شرکت دانش بنیان طبیعت زنده

این شرکت از سال 76 با هدف تولید محصولات مراقبل از پوست  و مو با منشا گیاهی شروع به کار کرد.از جمله اقدامات شرکت طبیعت زنده ، ارائه مقالات متعدد علمی،همکاری با متخصصان و دانش پژوهان می باشد .محصولات این شرکت با برندسینرهcinere)) در بازار عرضه می شود.

برند مواد شوینده

 

 • فیروز

شرکت فیروز از معدود شرکتهای ایرانی است که اختصاصا در زمینه محصولات بهداشتی کودک فعالیت می کند.این شرکت در سال 53 با شرکت آمریکایی جانسون اند جانسون همکاری داشت .جالب است بدانید که مدیر عامل شرکت فیروز تا حالا بیش از 300 شغل پایدار برای معلولین ایجاد کرده است.محصولات شرکت فیروز شامل محصولات استحمام،محافظت،سیسمونی و شوینده کودک و همچنین محصولات مرتبط به مادر و صابون می باشد.

برند مواد شوینده

 

 • شکوفا بهداشت آرین

این شرکت در سال 1381 تاسیس شد .شرکت شکوفا بهداشت آرین در زمینه تولید شامپوهای گیاهی فعالیت می کند و با داشتن متخصصین مجرب و همچنین تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید شامپوهایی کرده که کمک به محافظت پوست و مو می کند . دومین شرکت در دنیا  است که موفق به تولید شامپو باروغن هسته انار شده است .از محصولات دیگر این شرکت که با برندپرژک عرضه می شود  ،شامپو سیر،سدر،بابونه،زیتون،فلفل،برنج،رزماری،گردوو شامپو بچه می باشد.

برند مواد شوینده

 

 • پاکرخ

این شرکت در سال 1342 به نام لابراتور دکتر حمیدی تاسیس شد و در سال 1361 به نام پاکرخ تغییر نام داد .محصولات پاکرخ با برندهای لطیفه،کرند،ژیکس و سیلورگیت در بازار وجود دارد.ژل موی سر،مایع ظرفشویی،انواع شامپو بعضی از محصولات تولید شده توسط این شرکت می باشد.

برندد مواد شوینده

 • گل افشان آرایش

کارخانه این شرکت در سال 1373 در شهرک صنعتی اشتهارد ایجاد شد.از سال 84محصولات متنوع این شرکت با برندثمین روانه بازار شد . در سالهای بعد از آن برندهای دیگری از این شرکت در بازار عرضه شد.برندلامینین در سال 88 و برندمدیپن در سال 89 با مشارکت یک شرت آلمانی تولید شد.از جمله برندهای این شرکت می توان به مدیسان(Medisun)،ثمین(Samin)،لامینین(Laminin)،مدیلن(Medilan)اشاره کرد.

برندد مواد شوینده

 • پارس حیان

این شرکت  با تولید حدود 200 نوع فرآورده آرایشی و بهداشتی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشتی و آرایشی در سطح خاورمیانه می باشد .از جمله محصولات مربوط به مراقبت از پوست و موی این شرکت،ضد آفتابهای “سان سیف “و همچنین فرآورده های تخصصی مراقبت از پوست و مو “درماسیف” می باشد.اولین محصولاتی که توسط این شرکت تولید و به بازار عرضه شد “آردن” نام داشت.از دیگر محصولات شرکت پارس حیان می توان به گروه محصولات مراقبت از پوست ویژه افراد بالای 40 سال به نام “آردن اکسپرت ایج”،محصولاتی به نام “هربال” که مربوط به مراقبت موی سر است،محصولات دنتا برای بهداشت دهان و دندان ،برندفولیکا برای مراقبت از مو و پوست سر،برند“هیدرودرم لیدی” برای نیازهای بهداشتی بانوان در دوران شیردهی و بارداری و محصولاتی با برند”هیدرودرم بیبی”که به نیازهای مراقبتی از پوست کودک رسیدگی می کند.

برند مواد شوینده

 • دکتر اخوی(سی گل)

این شرکت در سال 1369 تاسیس شد و از آن زمان اقدام به تولید محصولات آرایشی بهداشتی با برند“سی گل “کرده است. موسس این شرکت در زمینه آرایشی و بهداشتی  دارای تخصص است  با شرکت هایی مثل “لورآل” همکاری می کند.الب است بدانید که برای فرمولاسیون محصولات خود از شرکتهای برتر اروپایی مشورت می گیرد.مواد شوینده

برند مواد شوینده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.