محبوب ترین برند شامپو در بازار چیست؟

در این مقاله سعی شده تا بهترین شامپو های روز دنیا و همچنین ایران نشان داده شود .تاجرانی که خواهان خرید عمده شامپو هستند لازم است که بهترین و پرمخاطبترین شامپوهای روز بازرا را شناسایی کرده تا بتوانند به فروش بالایی برسند.خرید عمده محصولات می تواند باعث ضرر شود در صورتی که ندانیم نیاز مخاطبمان چیست و چگونه این نیاز را برطرف کنیم .دانستن بهترین شامپو از نگاه مخاطبین می تواند این خلا را برای تاجران محصولات شوینده به خصوص شامپو برطرف کند.

در ابتدای مقاله ویژگی های یک شامپوی مناسب را شرح می دهیم تا افرادی که خواهان خرید عمده آن هستن بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

باور اشتباهی که در میان مردم رواج دارد این است که هر چه شامپو گران تر باشد به معنی با کیفیت تر بودن آن است.در حالی که اکثر شامپ.هایی که در داخل تولید می شوند قیمت پایین تری نسبت به نمونه های خارجی خود دارند در حالی که کیفیت آنها گاها با نمونه های خارجی برابری می کند.بنابراین معیار قیمت نمی تواند معیار مناسبی برای یک شامپوی با کیفیت باشد.در واقع تمامی شامپو ها دارای ترکیباتی حاوی سورفاکتنات هستند که عمل نظافت و زدودن چربی و مواد زائد مو را به خوبی انجام می دهند و این ترکیبات با تشکیل کف در هنگام آبکشی از بین می روند.

شامپو

آیا استفاده مکرر از شامپو باعث کدر شدن موها می شود؟

جواب این سوال را به این سادگی نمی توان داد  .استفاده از شامپوی نامناسب و بی کیفیت می تواند اثرات مخربی را بر روی موهایتان بگذارد و همچنین استفاده نامناسب از شامپوهای با کیفیت می تواند اثرات ناخوشایندی از قبیل کدر شدن موها و یا آسیب به بافت آنها را داشته باشد.در نتیجه نوع شامپویی که استفاده می کنید و همینطور شیوه استفاده از آن ،نوع تاثیر شامپو را مشخص می کند.

آیا برندهای مختلف شامپو با هم فرقی دارند؟

بله .تفاوت زیادی بین محصولات موجود در بازار وجود دارد .این تفاوت ها را می توان در کیفیت مواد اولیه،فرمولاسیئن شامپو،رعایت اصول بهداشتی در فرآیند تولید،جنس و کیفیت نجهیزات ساخت و بسته بندی،شیوه کنترل کیفیت محصول و شرایط نگهداری محصول از زمان تولید تا هنگامی که به دست مشتری می رسد ،مشاهده کرد.

چگونه می توان شامپوی مناسبی را برای موهایمان بخریم؟

اولین نکته ای که در هنگام خریدآنلازم است به آن توجه کنیم نوع موهایمان است.بر اساس تنوعی که در موهای ما وجود دارد شامپوهای مختلفی ساخته شده است .موها را می توان به سه دسته چرب،معمولی و خشک تقسیم بندی کرد.شناخت جنس و نوع موهایتان می تواند به شما در انتخاب شامپوی مناسب کمک زیادی بکند.بع غیر از جنس موها ،شناخت میزان حساسیت موهایتان به مواد اسیدیته هم مهم می باشد.اسیدیته شامپو ها مابین قلیایی متوسط تا اسیدی سبک قابل تنظیم است.اگ موهایتان آسیب دیده باشد بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که اسیدیته پایینه دارند و یا خنثی اند زیرا در اینطورت لایه خارجی موهایتان کمتر به هم میریزد و موهایتان کمتر متورم می شود.

شامپو

اگر  از شامپوی نامناسبی استفاده کنیم موهایمان شروع به ریختن می کند؟

در پاسخ بخ این سوال بهتر است به این موضوع بپردازیم که گاهی تغییر و تحولاتی که برای موهایتان اتفاق می افتد ربطی به شامپو و ماده شوینده ای که ساتفاده می کنید ندارد و ممکن ست آن را به شامپوی خودتان نسبت دهید در حالی که عواملی مثل شاه کردن،مواد شیمیایی که به عنوان حالت دهنده بر روی موها استفاده می شوند،مصرف برخی دارو ها و تغذیه نیز از جمه عموامل موثر در ریزش مو می باشند که به آنها توجهی نمی شود.تحقیقات ثابت کردست که شامپو ها تاثیری بر ریزش و حتی رویش مجدد موها ندارند .

عمده فروشی چیست و عمده فروش به چه کسی می گویند؟

چند نکته در مورد آبکشی  بعد از شامپو زدن:

 • بعد از استفاده از آن ،بطور کامل موهایتان را آبکشی کنید تا هی اثری از کف بر روی سرتان باقی نماند.
 • برای آبکشی موهایتان از آب گم استفاده کنیدتا شامپو بطرو کامل از روی موهایتان شست شود.هیچ گاه از آب داغ برای آبکشی موهایتان استفادده نکنید.

در هربار استفاده از شامپو،چه مقدار از آن را مصرف کنیم؟

میزان مصرف آن بستگی به عواملی از قبیل آلودگی مو،میزان کثیفی پوست سر و … دارد.میزان استفاده از شامپو باید به گونه ای باشد که هنگام کف کردن تمام سطح پوست سرتان را دربربگیرد.قبل از استفاده از آن حتما موهایتان را با آب به خوبی خیس کنید.

هر چند وقت یکبار شامپوی خود را عوض کنیم؟

این تصور که لازم است هر چند وقت یک بار شامپوی خود را عوض کنیم از آنجا نشات می گیرد که شامپو ها در گذشته باعث تجمع برخی از آلودگی ها بر روی موهای مصرف کننده می شدند به همین دلیل به مردم توصیه می شد که هر چند وقت یکبار شامپوی خود را عوض کنید.در صورتی که شامپوهای امروزی چنین مسئله ای را برای شما ایجاد نمیکنند و نیازی به تعویض دوره ای آن ندارید.از طرفی استفاده پیوسته از یک نوع محصول در بازارامروز که محصولات جدید  و با کیفیت پیوسته  وارد بازار می شوند نیز توصیه نمی شود بنابراین بهتر است در صورت تمایل از محصولات جدید که امتحان خود را پس داده اند و کیفیت آن ثابت شد است استفاده کنید تا تاثیر آن را بر روی موهایتان ببینید.

آیا کف کردن زیاد شامپو نشانه با کیفیت تر بودن آن است؟

ترکیباتی که در آن ها استفاده می شود طبق کارکردی که دارند متفاوت و متنوع است . مثال برخی از شامپو ها در برطرف کردن گرد و خاک موفق تر عمل می کنند و برخی دیگر در زدودن چربی ها از روی پوست .به همین ترتیب برخی از انواع شامپو ها کف بیشتری تولید می کنند و بعضی دیگر ،کف کمتری تولید می کنند.به طور مثال آن هایی که مناسب موهای چرب هستند لازم است ترکیباتی داشته باشند که بتوان چربی زدایی بیشتری بر روی سر انجام دهند.گاهی ممکن است ترکیب اصلی شامپو به گونه ای باشد که در صورت استفاده از شامپو کف زیادی تولید نمی شود و تولید کنندگان به ترکیبات شامپو مواد کف زا اضافه می کنند.بنابراین میزان کف کردن شامپو معیاری برای کیفیت شامپو نمی باشد.

در ادامه مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین شامپوهای سال 2019 آشنا کنیم:

شامپو هایی که در زیر قصد معرفی آن را داریم توسط متخصصیت سایت reviews  بررسی و نمره دهی شد اند .این پنج شامپو از میان 45 شامپو برگزید شداند .اگرچه کهاین نظر سنجی توسط متخصصین خارج یو در سایت خارجی انجام شد است ولی تمامی این 5 شامپو در بازار ایران موجود می باشند.

شامپو

در ابتدا به این نکته می پردازیم که معیار انتخای این 5 شامپو از میان 45 شامپوی تست شد چه بود که به عنوان برترین های 2019 برگزید شد اند:

 • چقدر محبوبیت دارند؟

یکی از معیارهایی که متخصصین این سایت برای انتخای برترین شامپو ها استفاده کدند میزان محبوبیت آن در بین مردم بوده است.با بررسی کردن فروشگاههای آنلاینی که در آنها مواد شوینده به فروش می رسد می توان تخمین زد که کدام یک از برندهای شامپو در بین مصرف کنندگان از اعتبار بالاتری برخوردار است.

 • چه میزان مواد سورفکتنات در آن بکار گرفت شد است؟

مولکول های سورفوکتنات دارای ساختاری هستند که کمک به شست شدن چربی سر می کنند .ساختار آنها به گونه ای است که یک طرف آن به ذرات چربی و طرف دیگر آن به مولکول های آب متصل می شود.وجود این مواد در ترکیبات شامپو باعث می شود که بعد از استفاده از آن،موهایمان تمیز شد  و چربی های آن به کلی شست شود.استفاده بیش از اندازه سورفوکتنات در ترکیبات آن باعث از بین رفتن چربی طبیعی مو ها می شود.متخصصین بر این باورند که مواد سورفکتنات قوی نمی توانند به پوست و مو آسیب جدی وارد کنند ولی می توانند باعث خشک شدن و حساسیت پوست سرتان شود.زیرا پوست سر و موهایتان نیاز به مقدار قابل قبولی از سبوم یا همان چربی برای سالم ماندن دارند.در نتیجه آن هایی که دارای مقدار استانداردی از مواد سورفوکتنات هستند جزء برترین شامپو های 2019 قرار گرفت اند.

 • داشتن موادی که بتواند مو ها را شاداب و با طراوت نگه دارد

یکی دیگر از معیارهای انتخاب شامپوی سال وجود مواد موثر و مفیدی است که در ترکیبات آن بکار رفته است و باعث سرحالی و شادابی و حفظ سلامت موها می شود.از جمله این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پنتول.وجود این ماده در ترکیبات شامپو باعث بازسازی،ضخیم شدن و محکم تر شدن موها می شود.جلوی موخورده را گرفت و می توان استحکام کششی موها را افزایش دهد.
 • پروتئین گندم و یا پروتئین هیدرولیز شده ابریشم:کارکرد این نوع از پروتئین بر روی افزایش مفاومت مو در برابر شکنندگی و همچنین بهبود آن از درون است.
 • گلیسیرین:استفاده از گلیسیرین باعث مرطوب شدن موها بعد از شستشو با ماده شوینده مو می شود .
 • عصاره چای سبز:این عصاره سرشار از پلی فنل است که جزء مواد آنتی اکسیدان حساب می شود.
 • عصاره آلوئه ورا:آلوئه ورا نوعی مطوب کننده طبیعی است و خاصیت آرامش بخش برای پوست های حساس دارد.
 • روغن نارگیل:نرم کننده و مرطوب کننده فوق العاده موها است.
 • روغن دانه کنجد:در سالم نگه داشتن موها بسیار مفید است.
 • نداشتن مواد مضر

استفاده از شامپو هایی که دارای موادی از قبیل سولفات،سیلیکون و یا پاربن که نوعی ماده نگهدارنده است می تواند صدماتی را برای موهایتان بوجود بیاورد بطور مثال سیلیکون مانند یکلایه بر روی موهایتان قرار می گیرد و اجازه رسیدن آب و رطوبت را به موها نمیدهد.در دراز مدت منجر به خشک شدن و شکنندگی موها می شود.

شامپو

شامپو هایی که در ادامه می خواهیم آنها را به شما معرفی کنیم حاوی حواقل دو ماده از مواد موثری هستند که در بالا بدان اشاره کردیم.

و اکنون 5 شامپوی برتر سال 2019 :

 • شامپو آوینو(Avveno)

دلایل انتخاب این شامپو چیست؟

 • نداشتن ترکیبات سورفوکتنات قوی

برخی از تولید کنندگان شامپو صرفا بخاطر ارزان بودن این ماده ،از آن بسیار زیاد در محصول خود استفاده می برند.می توان گفت  هر چه این محصول ارزانتر باشد ،مضر تر می شود.

 • درخشان کردن موها

این محصول از میان بقیه شامپو هایی که توسط متخصصین امتحان شد علاوه بر تمیز کردن موها قدرت درخشنده کردن بالاتری برای موها دارد

شامپو

معایب این شامپو چیست؟

 • برای استفده از این محصول لازم است که از نرم کننده هم استفاده شود.
 • بوی این محصول خیلی جالب نیست.

امتیاز این محصول بین مشتریان از 5 ستاره ،4.4 بوده است.برخی از مصرف کنندگان نگاهی انتقادی به این محصولداشته اند زیرا قرت پاک کنندگ
ی خیلی خوبی از آن ندیده اند .

 

 • شامپوکانتو(cantu)

مزایای استفاده از این محصول:

 • فاقد مواد مضری مانند سیلیکون است.
 • این محصول حاوی موادی است که ریشه موها را تقویت می کند .
 • رایحه بسیار مطبوعی دارد.

معایب این محصول چیست

این محصول فقط برای استفاده بر روی موهای معمولی درست شد است.

 

 • شامپو فری اند کلی یر(Free and Clear)

اگر به عطرهای مختلف حساسیت نشان می دهید و یا پوست خشکی دارید و یا مبتلا به اگزما هستید،این محصول برای شما بسیار موثر است.این محصول فاقد عطر و رایحه است و مناسب افرادی است که به رنگ مو،عطر،پارابن و یا سورفوکتانت حساسیت دارند.

شامپو

از مزایای این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب افراد با پوستهای حساس
 • قیمت مناسب

معایب

نداشتن رایحه مناسب می تواند جز معایب این محصول باشد زیرا برخی از مصرف کنندگان این ویژگی را نمی پسندند.

 

 

 • شامپوی ردکن(Redken)

این محصول مناسب موهایی است که رنگ شد اند.می تواند رنگ موهای رنگ شد را به مدت طولانی تری حفظ کند.اگر هم هر روز موهایتان را با این شامپو بشویید ،رنگ موهایتان تغییر نمی کند و کم رنگ نمی شود.

شامپو

از مزایای دیگر اینمحصولمی توان به خاصیت محافظت کنندگی آن اشاره کرد.این محصول می تواند از موها در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند.همچنین از زایای دیگر آن می توان به خاصیت درخشندگی و پاک کنندگی خیلی خوب آن اشاره کرد.

از معایب آن می توان به رایحه آن اشاره کرد که برخی از مصرف کنندگان از آن راضی نبودند.

 

 • شامپو مرطوب کننده پنتن (Pantene)سری pro-v مدل Deep Moisture

از مزایای این محصول می توان موارد زیر را نام برد:

 • استفاده از مواد با کیفیت
 • قدرت مرطوب کنندگی بالا
 • رایحه بسیار خوب
 • قیمت نسبتا مناسب

شامپو

این محصول از دیدگاه مشتریان از 5 ستاره ،4 ستاره گرفت است.به ین معنی که بسیاری از مصرف نندگان از آن ناراضی هستند.بعضی از آنها بر این باورند که به هیچ وجه نمی توان آن را بدون نرم کننده استفاده کرد.

 

.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.